TeamViewer 8.0.22298 – İnternet Ağ Aracı Ücretsiz İndir

Eklenme: Ekim 23rd, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
184 views

TeamViewer; kolay kullanımlı, kullanıcı dostu, özel ayar ve ekstra bilgi gerektirmeyen bir uzaktan yardım, dosya aktarımı, sunu paylaşımı, VPN bağlantısı programıdır.Ev kullanıcıları için ücretsiz olan bu yazılım internet ağ aracı olarak kullanılmaktadır.

TeamViewer Programı ile;

  • Uzaktan Yardım,
  • Karşılıklı Dosya Aktarımı,
  • Karşılıklı Sunu Anlatımı/Paylaşımı,
  • VPN Bağlantısı (Virtual Private Network/Sanal Özel Ağ)

TeamViewer 8.0.22298

İşlemlerini üreticinin sağladığı ID numarası (oturum no) ve güvenli bağlantı ile http protokolü üzerinden kolayca yapabilirsiniz. VPN Bağlantısı hakkında geniş bilgiyi tanıtımımızın sonunda “VPN Nedir?” başlıklı bölümde bulabilirsiniz.

Bilindiği gibi uzaktan yardım işlemi yaptıran birçok programı kullanmak için modeminizde port yönlendirmesi, ekstra birçok kullanım öncesi işlemi yapmanız gerektiğinden çoğu kullanıcı ya bu işlemleri bilmemekte veya yapamamakta ya da yanlış yapmaktadır.

Sponsorlu Baglantilarlar

Fakat TeamViewer programında ekstra modem, güvenlik duvarı, güvenlik programı ayarı yapmadan, fazla uzmanlık gerektirmeden, karşı tarafa birçok sıkıcı işlem yaptırmadan sadece bir oturum numarası ve parola ile çok faydalı işler yapabilirsiniz.

VPN Nedir ?

Genel telekomünikasyon altyapısını kullanarak, “tunneling protocol” ve güvenlik prosedürleri aracılığı ile güvenli ve özel veri aktarımını sağlayan sanal özel ağ teknolojisine VPN adı verilir.

VPN ağlarını bir şirket tarafından sahiplenilmiş veya kiralanmış özel hatlar olarak düşünebiliriz. VPN uygulamasının temel amacı bir firmaya özel bir hat tahsis edilmesi yerine firmanın aynı hizmeti daha düşük fiyata herkes tarafından paylaşılan altyapıdan temin etmesidir. Telefon şirketleri ses mesajları için daha önceden paylaşımlı, güvenli hatlar için yatırım yapmışlardır. Bir VPN ağı, ayni şekilde güvenli ortak paylaşımı, veri transferinin gerçekleştirilmesi için izin verir. Günümüzde şirketler VPN teknolojisini hem extranet’lerde, hem de geniş intranet uygulamalarında tercih etmektedirler.

Sanal özel ağ teknolojisinde verinin herkese açık hatlar üzerinden gönderilmesinden önce şifrelenmesi, sonrasında da ulaştığı tarafta deşifre edilmesi söz konusudur. Bunun dışında sadece iletilen verinin değil, gönderinin ve alanın ağ adreslerinin şifrelenmesi ile ekstra güvenlik sağlanabilir. Microsoft, 3com ve birkaç diğer firma PPTP teknolojisini geliştirmiş, daha sonra bu protokol Microsoft tarafından Windows NT işletim sisteminde desteklenmiştir. VPN yazılımları tipik olarak güvenlik duvarının bir parçası olarak kurulup servis verirler.

Sponsorlu Bağlantılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Programlar


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/inndirgezginler.com/httpdocs/wp-content/themes/sam-download-tr/single.php on line 146