Partition Magic 8.0 İndir – Windows Disk Yöneticisi Download

Eklenme: Ocak 30th, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
458 views

Çoğu bilgisayar kullanıcısı tarafından iyi bilinen Partition Magic’i bilmeyenler için anlatmak gerekirse; Bu program ile Windows üzerinden disklerimizi bölebilir (fdisk) bölünmüş diskimizi birleştirebilme imkanı tanıyor. Bilgisayarımıza sistem kurmak için DOS’tan disklerimizi bölmemize gerek yok çünkü Partition Magic var.

PartitionMagic80_017_Large

Partition Magic 8.0’ı nasıl kullanırım ? cevabı ise öncelikle tam sürüm haline getirmemiz gerekiyor nedeni ise Sınırlı kullanım olduğu için Diskimizde Partition(parçalama,bölme) gibi özellikleri aktif konumda olmaması.

Partition Magic ‘i tam sürüm yaptıktan sonra programımızı açıyoruz. Sonra Harddisk’imizde olan bölümlerin ne kadarının dolu olup, ne kadarının boş olduğunu gösterecektir. Programın sol menüsünde Create a new Partition butonuna basmamız gerekiyor ardından karşımıza çıkan ekrandan Next i tıklayıp ilerleyeceğiz , Program tekrar diskimizdeki alanları ve Harddiskteki boş alanı gösterecektir.

Sponsorlu Baglantilarlar

Boş alanı yani örneğin C,D sürücünüz var boşlık kısmında da G diye bir partition yaratacaktır. Onun üzerine gelip next yani ileri dediğimizde bize boş alanın ne kadarlık kısmına G partitionuna ayırmak istediğinizi soracaktır . Bu kısımda oraya girdiğiniz rakamla ne kadarlık kısım ayırmak istediğinizi belirteceksiniz ardından ileri demeniz gerekiyor  ve Partitionuz kurulmuş olacak sonra ana menüden G partitionuna geldiğimizde Sağ tut Format yapıp diskinizin G bölümüne format atabilirsiniz.

Symantec firması tarafından satışı ve geliştirilmesi gerçekleşen programı , WinXP  ve aşağı sürümleri yüklü olan bilgisayarlarınız için kullanmanız mümkün . Kullanımı kolay arayüzü ise basit olan bu yazılım sorunsuz şekilde hizmet vermektedir .

Sistem Gereksinimleri

Windows® XP Home Edition/Professional: 233MHz or higher processor – 128 MB of RAM

Windows 2000 Professional: 150MHz or higher processor – 64 MB of RAM

Windows NT WS/Me/98/98SE: 150MHz or higher processor – 32 MB of RAM

Lisans: Deneme Sürümü

Boyut: 22.7 MB

Dil Desteği: İngilizce

İşletim Sistemi: WinXP/WinME/Win2000/Win98/WinNT

Üretici: Symantec Corp.

 

Sponsorlu Bağlantılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Programlar


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/inndirgezginler.com/httpdocs/wp-content/themes/sam-download-tr/single.php on line 146